Zakon Rycerski Świętego Grobu Bożego w JerozolimieW dniach 12-23 września 2010 grupa śląskich Bożogrobców nawiedziła Ziemię Świętą oraz Boży Grób. Wyjechaliśmy 54 osobową grupą pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Komandora Piotra Skuchy. Tym razem Bożogrobcy zabrali do Ziemi Boga wdowy po górnikach, którzy zginęli w ubiegłorocznej katastrofie na KWK Wujek-Śląsk, oraz poszkodowanych w Hali MTK, którzy wcześniej nie mogli jechać ze względu na swoje zdrowie.
Na koniec pielgrzymki przyjął nas na audiencji nasz Wielki Przeor Patriarcha Jerozolimy JE ks. Abp Fouad Twal. Wdowy po górnikach ofiarowały Patriarsze statuetkę górnika w stroju galowym wyrzeźbioną w węglu. Zaś Poszkodowani w Hali MTK - komplet alb do Mszy św. W imieniu nas Bożogrobców kawaler Dariusz Latos wraz ze swoją rodziną podarowali Wielkiemu Przeorowi złoty komplet ornatów do koncelebry. Muszlę pielgrzyma otrzymał od Patriarchy nasz najmłodszy kawaler Pan Krzysztof Siudziński. Obecna z nami była także dama p. dr.hab. Grażyna Łoskot wraz ze swą rodziną. Dzięki uprzejmości Ojców Franciszkanów z Kustodii Ziemi św. my Bożogrobcy wraz z rodzinami mogliśmy sprawować Mszę św. wewnątrz Bożego Grobu. Następnego dnia wszyscy pielgrzymi pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Piotra uczestniczyliśmy we Mszy św. śpiewanej przed Bożym Grobem. Jak przystało na Bożogrobców służyliśmy pielgrzymom jak tylko było można. Pielgrzymi przeżywali tam najpiękniejsze duchowe chwile swoje życia.
Niestety jeden z pielgrzymów p. Franciszek zmarł nam ostatniego dnia na zawał serca w Jerozolimie.
Będziemy na jego pogrzebie i tak jak towarzyszyliśmy pielgrzymom pod drogach w Ziemi Św. towarzyszyć mu będziemy w końcowej jego drodze ziemskiej.

-->
© OESSH 2009